Buderus Kombi Su Isıtmama Arızası ve Çözümü

Kış aylarında ısınma için yaz aylarında ise özellikle sıcak su için kullandığımız kombiler, zaman zaman bazı sıkıntıları yaşayabilmektedir. Elektronik cihazlarda birden fazla sorun ya da problem bulunmaktadır. Bu da cihazın tek bir parçasının bozulması halinde diğerlerinin de bundan etkilenmesidir. Kombinizde yaşanacak olan bir arıza sonrası su ısıtma imkanı bulunmayacaktır. Eğer sizin de kombiniz sıcak su vermiyorsa; Buderus kombi su ısıtmama arızası hakkında hazırladığımız konuyu inceleyebilirsiniz. Kombide yaşanan parça sorunları birden çok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Parçaların zarar görmesi, düzenli bakım yaptırılmaması, parçaların eskimesi ve kombinin uzun yıllar kullanılması şeklinde olabilir. Her elektronik cihazın bir ömrü bulunmaktadır. Süresi dolduktan sonra bazı sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

Kombi Neden Sıcak Su Vermez?
Bu sorun birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak genel olarak ihtimalleri göz önünde bulundurursak;

Su Akış Contasında Problem: Diyafram sistemli kombilerde en çok rastlanılan sıkıntılar arasında bulunmaktadır. Diyafram contasının bozulması ve sürekli olarak ileri geri gitmesi halinde cihazda problem ortaya çıkacaktır. Bu durumda sıcak su işlemini yapmayacaktır.

Akış Şalterinde ve Tribünde Problem: Eğer kombiniz diyafram sistemli bir kombi değilse farklı bir seçenek ortaya çıkabilmektedir. Su akış şalterinizde bir problem meydana gelebilir ya da tribün tam olarak doğru çalışmayabilir.

Devre Elemanlarında Arıza: Eğer problem iki sebepten dolayı da ortaya çıkmamış ise muhtemelen devre elemanlarında bir sıkıntı bulunmaktadır. Kumanda kolu, NTC ya da mikro switch parçalarını kontrol edin. Eğer sorun var ise değiştirilmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra kombide gösterilen hata kodlarına da dikkat edin. Çoğu kombi, verdiği hata kodu ile sorunun ne olduğunu kullanıcılarına kolay bir şekilde göstermektedir.

1 Comment

  • Hasan Battal on 21 Mart 2021

    Buderus gb062 kombi kullaniyorum.Sıcak suyu açınca sıcak su gelmiyor. Gösterge panelinde alevlenme ve derece de dalgalanma olmuyor .

HEMEN SERVİSİ ARA
Kombi Çözüm Klimacozum.com Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis