Buderus Kombi Ateşlememe Arızası

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaptığımızda genellikle, “Buderus kombi ateşleme yapmıyor” şeklinde şikayetler görebilmekteyiz. Günümüzde doğalgaz hizmetinin neredeyse her mahalleye ve her haneye gelmesi ile birlikte evlere de kombi ve petek döşemesi yapılmakta. Kombi ise elektronik bir cihaz olduğu için her elektronik alet gibi zaman zaman bozulabilmektedir. Bu da evdeki ısıtmayı ve sıcak su ihtiyacınızı olumsuz etkilemektedir. Konumuzun detayında ise Buderus kombi ateşleme arızası çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kombi Ateşleme Arızası Neden Oluşur?
Kombideki ateşleme kısmınını arızalanması onlarca nedenden dolayı olabilmektedir. Bunlar arasında ateşleme yapan çakmağın bozulması, bacada bulunan sorundan dolayı hava boşaltılmasının tam olarak yapılmaması ve kombi su basıncının düşük olması en çok rastlanılan durumlar arasında bulunmaktadır.

1- Gazın Geldiğinden Emin Olun
Öncelikle evinizde gaz bağlantısının eksiksiz ve doğru bir şekilde yapıldığından emin olun. Kombinizin ve gaz borularınızın vanalarını açık konuma getirin. Gaz geldiğinden eminseniz ancak ateşleme yapmıyor ise diğer durumlara geçebilirsiniz.

2- Boru Tıkanıklığı
Günümüzde en çok rastlanılan sorunlardan birisi de budur. Bunun sebebi ise genellikle ailelerin ya da kullanıcıların, kombi bakım ve temizliğine dikkat etmemesidir. Kombiler düzenli olarak temizlenmelidir. Aksi takdirde boruda tıkanıklık oluşabilir. Havanın tam olarak atılamaması ya da dışarıdan kombiye ters hava vurması halinde cihaz güvenlik amaçlı ateşleme yapmayacaktır.

3- Emniyet Termostatının Isınması
Her kombide emniyet termostatı bulunmaktadır. Bunun sebebi ise kombinin yüksek sıcaklıklara çıkmasını önlemek ya da diğer tehlikeli durumların önüne geçmektir. Eğer termostat arıza yaptıysa ve sürekli olarak aşırı ısı aldığını belirtiyorsa; kombiniz sürekli güvenlik amaçlı olarak ateşlemeyi durduracaktır.

Yukarıdaki durumların yanı sıra sadece teknik servisler tarafından anlaşılabilecek anakart arızalanması gibi durumlar da ortaya çıkabilmektedir.

1 Comment

  • Cemil on 9 Haziran 2017

    En iyisi sanırım bir servis çağırmak, işi profesyonele bırakmak lazım bu tarz ürünlerde.

HEMEN SERVİSİ ARA
Kombi Çözüm Klimacozum.com Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis