Buderus Kombi Gaz Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Yaz kış demeden ocak, sıcak su ve ısınma problemi için doğalgaza ihtiyaç duyarız. Bilindiği üzere doğalgazın gelmesi ile birlikte kombi sayesinde ısıtma sorunu ortadan kalkıyordu. Ancak elektronik alet olması nedeniyle kombide zaman zaman sorun oluşabiliyordu. Bu problem ise sadece kombide olmayabilir. Bunun yanı sıra tesisatta oluşan bir problem de yine ocağın ya da kombinin çalışmamasına neden olmaktadır. Buderus kombi gaz gelmeme sorunu en çok rastlanılanlar arasında bulunmaktadır. Sizler de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sorun hakkında bilgi sahibi olabilir ve çözümünü arayabilirsiniz. Ancak teknik durumlarda mutlaka servisin görmesi gerekmektedir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Kombi Gaz Gelmeme Sorunu Neden Olur?
Bu durum birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca öncelikle test etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Gaz hem ocağa hem de kombiye mi gelmiyor yoksa sadece kombiye mi gaz gelmiyor?

Eğer ocağa ve kombiye gaz gelmiyorsa;
-İlk olarak kapı dışındaki gaz vanasını kontrol edin. Muhtemelen gaz vanasında kapanma gibi durumlar olabilir. Ayrıca fatura gecikmesi gibi durumlarda da yine kapatılmaktadır. Vanayı açmanız halinde gaz akışının sağlanması gerekmektedir. Kolun yönünün gaz borusu ile aynı yönde olması lazım.

-Zaman zaman ocak ya da kombi yanındaki gaz vanası tatil gibi durumlarda kapatılmaktadır. Döndüğünüzde onu unutmuş olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Sizler de gaz vanalarını kontrol edin ve açık olduğundan emin olun.

-Bölgede çalışma olabilir. Bu durumu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Geçici olarak gaz kesintisi yaşanmış olabilir.

Eğer sadece kombiye gaz gelmiyorsa;
-İlk ihtimallerden biri kombide bulunan kart arızası olabilir. Kartın arızalanması halinde gerekli gaz alma komutu verilmeyecektir.

-Diğer bir ihtimal ise tesisatta tıkanıklık olabilir. Eğer gaz borularında bir tıkanıklık var ise bu durum gazın akışını durduracaktır.

1 Comment

  • Tarık on 9 Haziran 2017

    Kombi olayı bence herkesin ben yaparım diyebileceği bir şey değil. Bana göre bu işin eğitimini almış kişilerin müdahale etmesi daha mantıklı

HEMEN SERVİSİ ARA
Kombi Çözüm Klimacozum.com Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis