Buderus Kombi A6 Arızası

Kombiler hem yazın hem kışın kullanılmalarından ötürü çok sayıda arıza kodları ile sık sık karşılaşırız. Buderus marka kombilerde en fazla karşılaşılan arıza kodlarından birisi ise Buderus kombi a6 arızası olarak bilinir.

Bu arızayı ekranda gördüğünüz zaman kombinizin ateşleme arızası olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun çözümü için öncelikle kombi gaz vanasının açık olup olmadığını ocağınızı açmayı deneyerek kontrol edebilirsiniz. Eğer ocağınız yanmıyorsa daire dışında bulunan gaz vanasını kontrol edin ve gaz vanasını açık duruma getirin.

Buderus Kombi A6 Arızası

Ocağınız çalışır ise kombinin yanında bulunan gaz vanasının da açık olup olmadığını kontrol edin. Gaz fanası boru ile aynı hizada bulunuyor ise gaz vananız açık anlamına gelir. Eğer aynı hizada değilse vanayı boru ile aynı hizaya getirerek gaz vananızı açabilirsiniz.

Gaz vananızın açık olduğundan hala eminseniz kombinize reset atmanız gerekir. Reset attığınız halde Buderus kombi A6 arızası hala devam ediyorsa daha fazla müdahalede bulunmadan en yakın teknik destek veren bir yerden teknik destek almanız önerilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Buderus Kombimde A6 Arızası ne anlama gelir?

Buderus kombilerde A6 arızası, cihazın ateşleme sistemi veya gaz valfi arızası olduğunu gösterir. Bu arıza, cihazın normal şekilde çalışmasını engeller.

Buderus Kombim A6 arızası nasıl çözülür?

Buderus Kombi A6 arızası çözümü için öncelikle arızanın kaynağı tespit edilmelidir. Bu arızayı çözmek için deneyimli bir teknisyenin yardımına ihtiyaç duyulabilir. Arıza nedeniyle gaz vanası veya ateşleme sistemi değiştirilmesi gerekebilir.

Buderus Kombimde A6 Arızası neden oluşur?

Buderus kombilerde A6 arızası, gaz vanası veya ateşleme sistemi arızası nedeniyle oluşabilir. Ateşleme sistemindeki bir kablo veya sensör arızası da A6 arızasına neden olabilir.

Buderus Kombimde A6 Arızası nasıl önlenir?

Buderus kombilerde A6 arızası genellikle beklenmedik bir arıza olarak ortaya çıkar. Bu arızanın oluşmasını önlemek için periyodik bakımların yapılması önemlidir. Ayrıca cihazın kullanım kılavuzuna uygun şekilde kullanılması da arıza oluşumunu engelleyebilir.

Buderus Kombi A6 Arızası için servis çağırmak gerekiyor mu?

Buderus kombi A6 arızası çözümü için uzman bir teknisyenin yardımına ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle, sorunun kaynağını belirlemek ve arızayı gidermek için bir servis çağrısı yapılması önerilir. Aynı zamanda, kombi kullanımında güvenlik risklerinin azaltılması için de önemlidir.

HEMEN SERVİSİ ARA