Buderus Kombi A6 Arızası

Kombiler hem yazın hem kışın kullanılmalarından ötürü çok sayıda arıza kodları ile sık sık karşılaşırız. Buderus marka kombilerde en fazla karşılaşılan arıza kodlarından birisi ise Buderus kombi a6 arızası olarak bilinir.

Bu arızayı ekranda gördüğünüz zaman kombinizin ateşleme arızası olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun çözümü için öncelikle kombi gaz vanasının açık olup olmadığını ocağınızı açmayı deneyerek kontrol edebilirsiniz. Eğer ocağınız yanmıyorsa daire dışında bulunan gaz vanasını kontrol edin ve gaz vanasını açık duruma getirin.

Ocağınız çalışır ise kombinin yanında bulunan gaz vanasının da açık olup olmadığını kontrol edin. Gaz fanası boru ile aynı hizada bulunuyor ise gaz vananız açık anlamına gelir. Eğer aynı hizada değilse vanayı boru ile aynı hizaya getirerek gaz vananızı açabilirsiniz.

Gaz vananızın açık olduğundan hala eminseniz kombinize reset atmanız gerekir. Reset attığınız halde Buderus kombi A6 arızası hala devam ediyorsa daha fazla müdahalede bulunmadan en yakın teknik destek veren bir yerden teknik destek almanız önerilmektedir.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş

Call Now ButtonHEMEN SERVİSİ ARA