Buderus Kombi 3Y Arızası

Buderus markası kombi denince ilk akla gelen markalardan biri olup kullanıcılar tarafından da severek kullanılmaktadır. Kombiler yaz-kış yoğunlukla kullanıldığından ötürü en çok hata/arıza veren beyaz eşyalardan birtanesidir.

Buderus markasına ait kombilerde de en fazla görülen arızalardan birisi de 3y arızası olduğu için kullanıcılar da “buderus kombi 3y arızası” çözümü için sık sık araştırma yaparlar. Buderus marka kombiniz 3y arızası verdiğinde fandan kaynaklı bir sorun olduğunu anlamanız gerekmektedir. Çünkü genellikle fan düzgün bir şekilde çalışmadığı zaman kombiniz 3y arızası vererek fanın düzgün çalışmıyor şeklinde sizi uyarır.

Bu arızanın dif ve basınç şalteri ile ilişkisi olan fanın atık gaz tahliyesi ile de alakası vardır. Fanın düzgün çalışması için dif basınç şalterinin de düzgün çalışması ve atık gaz tahliyesinin sağlanması önem taşımaktadır. Buderus kombi 3y arızası çözümü içinse etkili olan atık gaz tahliyesini sağlamak gerekmektedir. Arkasından ise dif ve basınç şalteri mekanizmalarında varsa meydana gelmiş olan problemin ortadan kaldırılması esas alınarak bu işlem ve kontrollerden sonra arızanın giderilmesi sağlanır.

Yorum Yapılmamış

Görüşünü Paylaş

Call Now ButtonHEMEN SERVİSİ ARA