Buderus Kombi Ekran Işığı Sürekli Yanıyor

Buderus Kombi ekranınızın sürekli yanıp sönüyor olması, ısıtma sistemindeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Kablosuz olarak bağlanan Buderus Kombi Ekran alıcısı, sinyal alımında sorun yaşayabilir, bu da ekranın sürekli yanıp sönmesine neden olur.

Buderus Kombi Ekran Işığı Sürekli Yanıyor

İletişim Problemleri

En yaygın sebep, ısıtma sisteminin şu anda aktif olmaması veya Buderus Kombi Ekran vericisi ile iletişim sorunu yaşamasıdır. Kombi display’i ile bağlantı kurmaya çalışıyor olabilir, ancak bu sürekli yanıp sönme durumuna yol açabilir.

Kullanıcılar arasında sıkça karşılaşılan “Buderus Kombi ekranı yanıp sönüyor” sorununun detaylarına birlikte göz atalım.

Kombi Kalitesi ve Ekran Sorunları

Buderus Kombi, kaliteli bir üründür. Ancak, dijital ekranın sürekli yanıp sönmesi durumu ortaya çıkabilir. Bu durumda, kombi display’i ile bağlantı sorunu yaşanıyor olabilir veya anakart arızası meydana gelmiş olabilir. Yıllık bakımları yapılmamış kombilerde, ekranın yanıp sönme sorunu sıkça görülebilir.

Çözüm Yolları

Bazı kullanıcılar kombilerini resetleyerek sorunu çözebilirler, ancak bu çözüm küçük bir ihtimaldir. Durumu Buderus yetkili servisi ile paylaşmak her zaman daha güvenilir bir seçenektir.

Yeni Nesil Buderus Kombilerde Ekran Sorunları

Yeni nesil Buderus kombilerde meydana gelen hatalar genellikle ekran üzerindeki hata kodlarıyla anlaşılır. Ancak, bazı modellerde ekran olmadığı için hatalar farklı şekillerde kullanıcıya iletilir. Yanıp sönen LED’lerin sayısını ve türünü kontrol etmek önemlidir.

Basınç Kontrolü

Buderus Kombi göstergesi 40°C’de yanıp sönüyor mu? Bu durumda basınç kontrol edilmelidir. Su basınç değeri 1,5 bar olmalıdır, aksi takdirde bu değere getirilmelidir.

Kombi Ayarları ve Bakımı

Eğer aynı sorunlar devam ediyorsa, kombiye bakım yapılmamış olabilir. Kombi bakımı yapılmış ve su basınç değerleri normalse, Buderus yetkili kombi servisinden yardım almak en doğrusudur. Eğer 50°C LED’i yanıp sönüyorsa ve kombi hem ısıtma hem de sıcak su vermiyorsa, gaz vanasının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ekran Gidip Gelmesi Sorunu

Yanıp sönen 60°C LED’i, hava akışı kontrol sensörünün açıldığını gösterir. Sorun prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda olabilir. Kesin tespit ve çözüm için servisi aramak önemlidir. Eğer 70°C LED C yanıp sönüyorsa, işlemci, fan veya elektronik kart arızası olabilir. Bu durumda, yetkili Buderus servisi ile iletişime geçmek gerekmektedir. Yanıp sönen 80°C LED’i, dönen bir fan hızı arızasını gösterir. Kesin tespit için servisle iletişime geçmek önemlidir.

Buderus Çağrı Merkezi


Buderus marka ürünlerinizin için servis kayıtlarınızı bu alandan oluşturabilirsiniz.

Özel Buderus Kombi Servis Merkezi

Buderus Servis Talep Formu

HEMEN SERVİSİ ARA
Kombi Çözüm Klimacozum.com Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis